OMNIPOL a. s.
Novinky

Informujte se, co je ve společnosti nového.

Tým ERA Basketball Nymburk se stal vítězem české ligy

Basketbalový Nymburk po roční odmlce znovu kráčel po červeném koberci. Ve finále play off NBL (Národní basketbalové ligy) vyhrál proti týmu Sluneta Ústí nad Labem 81:66, zlatou sérii ovládl 4:1 na zápasy, a získal tak devatenáctý titul v historii. ERA jako titulární partner gratuluje týmu k návratu na basketbalový trůn.

Po posledním finálovém zápase 30. května se nymburští hráči oblékli do červených triček s velkým nápisem 19x mistr. Pověsili si na krk medaile a slavili s fanoušky - nechybělo šampaňské ani vítězné doutníky.

Loni byl středočeský klub po semifinálovém vyřazení od mistrovské Opavy třetí. Letos ovládl nejen NBL, ale i Český pohár, Česko-slovenský pohár a dařilo se mu také v Evropě.

Konečné pořadí na bedně: Zlatý Nymburk, stříbrné Ústí nad Labem a bronzový Děčín. Nymburk získal titul již podevatenácté, letos poprvé ale dostal novou trofej pro vítěze: patnáctikilový Pohár Jiřího Zídka staršího. Je pojmenován po loni zesnulém slavném československém basketbalistovi a trenérovi, který figuruje na čestné listině zasloužilých mistrů sportu.

Zdroj: iDNES