Novinky

Informujte se, co je ve společnosti nového.

ERA v sedlech: tisíce zelených kilometrů pro radost i kondici

ERA v sedlech: tisíce zelených kilometrů pro radost i kondici

Celkem 44 cyklistů z řad zaměstnanců ERA se zapojilo do květnové akce Do práce na kole. Oblékli se do týmových triček, zaplnili kolárny hifi i retro modely a po celý měsíc si poctivě zaznamenávali všechny běhy, cvičení, ale hlavně bezautové kolojízdy a to včetně bruslí, koloběžek a skateboardu.

Nejdůležitější vnitrofiremní soutěž v pravidelnosti jízd vyhrálo se 100% účastí dívčí družstvo Rychlý šlapky ve složení Vlasta Danihelková a Olga Nedbalová. (Staly se tak jedním ze 13 týmů, které dosáhly na 100 % i v celoměstské soutěži v Pardubicích.) Na dalších příčkách se v rámci firmy umístily týmy Švihadla s 97 % a MSS tým a ERA Brno shodně s 96,1 %.

Vlasta navíc zvítězila i v ženské kategorii v soutěži o počet najetých kilometrů, zlatou medaili a dárek od firmy získala za úctyhodných 762 km, Olga byla druhá s 663 km. Soutěži můžu kraloval již po několikáté Jan Drápalík z týmu Švihadla s nedostižnými 2486 km v závěsu se stříbrným Jan Voltnerem z tým Eráci – Pražáci s 2015 km a třetím Alešem Košťálem z týmu NaDoraz s 1900 km.

Počet jízd a spolykaných kilometrů však zdaleka nebyl tak důležitý jako společně strávený čas s kolegy při vyjížďkách do okolí. Počasí přálo a „spanilé jízdy“ se tak konaly pravidelně každý týden, a to pod taktovkou firemní koordinátorky Moniky Hrdinkové. V občerstvovnách od Spojila po Slatiňany zanechali kolaři z ERA výraznou stopu (po pneumatikách).

Celorepublikovou akci, která má za cíl dostat auta z ulic měst a tím napomoci životnímu prostředí, organizuje společnost Automat, ERA se stala popáté regionálním partnerem v Pardubicích. Na vyhlášení výsledků v Divadle 29 byl jako třetí nejpilnější cyklista Pardubic vyhlášen Jan Drápalík a od organizátorů dostat stylovou cyklolékarničku. Ceny výhercům předával popoulární herec Východočeského divadla Josef Pejchal.

V rámci republiky 24 553 účastníků letošní výzvy Do práce na kole během května našlapalo 6,3 milionu kilometrů  při 723 000 bezuhlíkových cestách, nejlepší cyklista měl přes 5231 kilometrů. Předávání cen vítězům celostátních soutěží se uskuteční dnes (16. června) v Praze.