Novinky

Informujte se, co je ve společnosti nového.

Cykloparta z ERA opět v sedlech svých velocipedů

Cykloparta z ERA opět v sedlech svých velocipedů

Skončil další ročník soutěže Do práce na kole, která pravidelně přesazuje zaměstnance ERA ze sedadel aut do sedel. ERA se jako cyklozaměstnavatel a partner soutěže DPNK účastnila již posedmé, letos si kilometry počítalo 40 zaměstnanců.

V „EKO“ souboji o největší pravidelnost cest dosáhly i přes květnové deště dva týmy stoprocentní účasti: Vůbec nikdy nevyměkly pardubický tým 6410 a LosCyclos z Uherského Hradiště. Třetí byla Švihadla s 97,1 %.

V soutěži jednotlivců o počet kilometrů si pro zlato dojel Radek Balada, rovněž z UH týmu LosCyclos, s najetými 1187,5 km, stříbrný Aleš Košťál z týmu NaDoraz za ním zaostal o pouhých 110 km a Petr Dočkal z družstva MLž na třetí příčce ujel 979 km. Olga Nedbalová z týmu Rychlý šlapky jako nejlepší žena (letos podruhé) by zároveň brala i bramborovou medaili v unisex kategorii.

Celorepublikovou akci, která má za cíl dostat auta z měst, organizuje společnost Automat. V letošním 14. ročníku v rámci republiky soutěžilo 25 174 účastníků, kteří si dohromady zapsali téměř 5,3 milionů kilometrů, nejlepší cyklista najel 4318 kilometrů. Předávání cen vítězům celostátních soutěží se uskuteční 13. června v pražském Klubu Betlémská. V Pardubicích proběhne tentýž den v Divadle29.